Робота за кордономРобота в Німеччині

Робота в Німеччині

Робота в Німеччині: всі іноземці, хто проживає й працює в Німеччині легально, відповідно до німецького трудового законодавства, мають такі ж права, як і громадяни Німеччини. Тобто, ви можете брати участь і користуватися всіма перевагами німецького соціального страхування; при втраті роботи за певних умов, наприклад, при досягненні певного стажу роботи в Німеччині (за більше докладною інформацією звернетеся в Arbeitsamt), ви можете одержувати допомогу з безробіття й соціальну допомогу; так само ви маєте право вступати в профспілку підприємства й брати участь у виборах Ради підприємства (Betriebsrat). на Раді підприємства ви можете відстоювати й свої погляди (або звертатися у вищі інстанції).

Які документи потрібні для роботи в Німеччині?

За законом іноземним громадянам для заняття трудовою діяльністю в Німеччині потрібне спеціальний дозвіл федерального відомства по праці, якщо інше не обговорено в міжнародних угодах. Дозвіл на роботу може видаватися з обмеженням відносно роду діяльності або місця роботи й без обмеження. Дотепер особливими правилами регулюється одержання роботи в Німеччині громадянами країн, що не входять у Європейський Союз і Європейське економічне співтовариство.

Дозвіл на роботу й посвідка на проживання видаються на строк не більше п'яти років. Для їхнього оформлення звичайно необхідні наступні документи:

- диплом про закінчення вузу;

- довідка про несудимість;

- довідка про родиний стан;

- підписаний контракт із німецьким роботодавцем;

- заповнені формуляри про надання статусу (можуть бути отримані від роботодавця).

Для того щоб легально працювати в Німеччині, необхідно мати:

• Aufenthaltsgenehmigung - дозвіл на перебування.

• Arbeitserlaubnis - дозвіл на роботу.

• Lohnsteuerkarte - податкова картка. Таку картку щорічно всі, хто є громадянином Німеччини, або має вигляд на проживання, одержують поштою від міського керування.

У цій картці вказуються наступні важливі відомості:

• податковий клас

• кількість дітей (для цілей оподатковування)

• релігія

Податкова картка зберігається в роботодавця.

• Sozialversicherungsausweis - Картка соціального страхування.

Що потрібно знати

У Німеччині, як і в інших промислових країнах, приблизно 25-35% щомісячних доходів необхідно зарезервувати для оплати проживання. Необхідно довідатися в наймача квартири (кімнати, будинку), скільки приблизно потрібно буде платити за опалення, електрику, воду, каналізацію. При знятті жител хазяїн нерідко може зажадати грошову заставу у вигляді 2-3 місячних оплат за житло або банківську поруку. Приватні маклери, за допомогою яких ви можете підібрати собі житло, одержують, у випадку успіху, плату за посередництво в розмірі 2-4 місячних оплат за житло. Інші витрати при пошуку й одержанні житла не передбачені.

Ви так само повинні прописатися за місцем проживання у відділі прописки (Einwohnermeldeamt). Іноземці, які знайшли роботу й житло в Німеччині, повинні влагодити цю формальність у місті або селі, де вони проживають (візьміть будь ласка свій паспорт або будь-яке посвідчення з фото, що підтверджує Вашу особистість).

 


2009-12-21 00:45:44
 

 Робота за кордоном

Категория сайта: Бизнес-Общее

Текущий рейтинг сайта:2243
Робота в Німеччині

 Автор сайта: Света Науменко (serg36963)

 
Набрано балов: 1715